Informace na toto téma naleznete zde

Odborné poradenství v různých oblastech a situacích lidského života, zprostředkované Centrem pro rodinný život v Olomouci, koordinuje paní Bc. Marcela Řezníčková telefon 605 274 915 v době od 9 do 16 hodin. V jiném čase pouze po předchozí SMS domluvě nebo na email:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Další možnosti duchovní a psychoterapeutická pomoc na telefonu naleznete zde

 

 

ODBORNÉ PORADENSTVÍ V CENTRU PRO RODINNÝ ŽIVOT V OLOMOUCI

Biskupské nám. 2, 779 00  Olomouc

Domluvit si termín nebo získat další informace můžete na telefonních číslech: 587 405 250-3.

PORADENSTVÍ V OBTÍŽNÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH - Bc. Marcela Řezníčková - Problémy v náročných životních situacích jako např. úmrtí blízkého člověka, situace při rozpadu rodiny, trýznivé prožívání současného životního stavu apod. Probíhá každou středu po předběžném telefonickém přihlášení.

PASTORÁLNĚ-TERAPEUTICKÉ PORADENSTVÍ - MUDr. Jitka Krausová- Problémy víry, psychické problémy, otázky osobnostního růstu. Poradenská služba probíhá v dopoledních i odpoledních hodinách, po předběžném telefonickém přihlášení.

MANŽELSKÉ A RODINNÉ PORADENSTVÍ - Mgr. Vít Hušek, Th.D. - Problémy osobní, partnerské, manželské, rodinné a v mezilidských vztazích. Poradenská služba je každý čtvrtek v odpoledních hodinách, po předběžném telefonickém přihlášení.

PORADENSTVÍ PRO RODIČE - Bc. Marcela Kořenková - Určeno rodičům, kteří aktuálně řeší těžkosti vztahu s dítětem, jsou konfrontováni výchovnými neúspěchy či odmítavými postoji nespolupráce dítěte. Poradenství je nabídnuto ale i těm rodičům, kteří neřeší tzv. patologii vztahu, ale touží svůj vztah s dítětem více prohloubit, obnovit, zkvalitnit.
Poradenská služba probíhá po předběžném telefonickém přihlášení. První konzultace je za dobrovolný příspěvek, za druhou a další se platí 200,- Kč / hodinu.

 

 

 PORADNA PRO ŽENY A DÍVKY v Olomouci – Wurmova 7, Olomouc, Podpora a služby dívkám, ženám a také partnerským párům v obtížných situacích souvisejících s těhotenstvím, mateřstvím, rodičovstvím a vztahovými problémy.
Kontakty: 603 460 621, 731 749 783

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.olomouc.poradnaprozeny.net

 

PORADNA PRO RODINU PROSTĚJOV - Bezručovo nám. 9, 796 01 Prostějov

Kontakty: tel.: 582 345 013, 731 447 456, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • poskytuje poradenství, pomoc a podporu:

-při řešení manželských, partnerských a rodinných problémů (vztahové a manželské krize, potíže s výchovou dětí, mezigenerační problémy)
-v rámci předrozvodové, rozvodové a porozvodové problematiky (pomoc k nekonfliktnímu rozvodu, emoční podpora při zvládání tohoto kritického období, rodinné mediace a terapie, podporovaný styk rodičů s dětmi)
-rodinám, kde se objevilo domácí násilí či jiné formy týrání a zneužívání
-v oblasti náhradní rodinné péče
-při řešení osobních problémů ohrožujících vztah, rodinu či sociální začlenění, např. dopady nezaměstnanosti, ztráta bydlení, porucha sociální adaptace, životní traumata

Ke konzultaci není potřeba žádné doporučení, stačí si telefonicky, osobně nebo mailem domluvit konzultační hodinu. Pracovní tým poradny tvoří dva psychologové – manželští a rodinní poradci a jedna sociální pracovnice, všichni s dlouholetými zkušenostmi v práci s lidmi.
PhDr. Monika Stejskalová – vedoucí pracoviště, psycholog, manželský a rodinný poradce

PhDr. Lucie Rozsypálková – psycholog, manželský a rodinný poradce

Marie Krupová – sociální pracovnice, kontaktní pracovnice pro problematiku domácího násilí

 

 

ODBORNÉ SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ v Olomouci

 

Středisko sociální prevence Olomouc, příspěvková organizace, Na Vozovce 26, 779 00 Olomouc
Telefon: 585 427 141, Mobil: 773 601 030, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.ssp-ol.cz

• poradí Vám s výběrem vhodné sociální služby nebo jiných institucí, které by mohly přispět k řešení Vaší situace
• formou individuálních konzultací Vám pomůžou řešit nepříznivou rodinnou situaci
• poskytnou informace rodičům ve věcech výchovy a výživy dětí

PRO KOHO JE SLUŽBA URČENA?  • děti a mládež ve věku od 7 let  • rodiny s dětmi  • osoby v krizi 

 

OBČANSKÁ PORADNA A PORADNA PRO DLUŽNÍKY - CHARITA PŘEROV

Adresa: Přerov, 9. května 82, 750 02, Kontakt: tel.: 581 209 298, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  Z důvodu velkého zájmu o tyto služby, doporučujeme klientům a zájemcům, aby se předem telefonicky nebo e-mailem objednali.

Poskytované služby:

- informace a rady v oblasti dluhové problematiky, občanského práva, rodinného práva, v oblasti sociálních dávek a práva sociálního zabezpečení, v oblasti pracovně právních vztahů, v oblasti zdravotnictví, školství a vzdělávání
- asistence (zastupování, vyjednávání a doprovázení) při jednání s úřady (pouze v pracovní době poradny)
- aktivní pomoc (sepisování insolvenčních návrhů, žádostí, odvolání, vyplňování formulářů aj.)
- zprostředkování kontaktů na další specializované instituce

Poradenství není poskytováno v oblastech trestního práva, daňových zákonů a majetkoprávních vztahů komerčního charakteru.